Wakacyjny numer „Rycerza Niepokalanej” (lipiec–sierpień 2025) przypomina o Cudzie nad Wisłą i zwycięstwie odniesionym przez Polskę dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej. Prof. Tadeusz Kulik ukazuje historyczne i duchowe tło Bitwy Warszawskiej, a ks. Robert Skrzypczak ostrzega przed narastającym antychrystianizmem. Grzegorz Górny przedstawia głębię Zwiastowania, a dodatek specjalny przybliża objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Nowy dział „Katolicki punkt widzenia” otwiera tekst o islamie ks. Guy Pagesa. Śledzimy też drogę męczeństwa św. Maksymiliana Kolbego oraz świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem św. Anny w Smardzewicach. Numer pełen historii, formacji i wiary. Idealny na lato.
„Rycerz Niepokalanej” – katolicki miesięcznik z misją
„Rycerz Niepokalanej” to katolicki miesięcznik założony w 1922 roku przez św. Maksymiliana Marię Kolbego. Od początku stanowił narzędzie ewangelizacji i szerzenia kultu Maryi. Początkowo wydawany w Krakowie, później przeniesiony do Grodna, a następnie do Niepokalanowa, stał się jednym z najpopularniejszych czasopism katolickich w Polsce. Przed II wojną światową osiągał nakład blisko 800 tysięcy egzemplarzy.
Pomimo trudności wojennych i komunistycznej cenzury, jego misja przetrwała. W latach 70. był wydawany dla Polonii w Rzymie, a w 1981 roku powrócił do Polski. Jego wpływ sięgnął także Japonii, gdzie od 1930 roku ukazywał się jako „Seibo no Kishi”. Dziś „Rycerz Niepokalanej” pozostaje wierny duchowemu dziedzictwu swojego założyciela, przypominając o wierze, nadziei i oddaniu Maryi.